DUYURULAR

TÜMÜ

RET BİLDİRİMİ (3172)

Elektronik Ticaretin Düzenlenmesi Kanunu (ETK) ‘nun 8. maddesine göre ret etme hakkı vermek yasal zorunluluktur ve ret bildirim hakkı sunmadan sms gönderimi yapan firmalara gönderim yapılan sms sayısı oranında para cezası kesilecektir.

Telefon, çağrı merkezleri, faks, otomatik arama makineleri, akıllı ses kaydedici sistemler, elektronik posta, kısa mesaj hizmeti gibi vasıtalar kullanılarak

elektronik ortamda gerçekleştirilen ve ticari amaçlarla gönderilen veri, ses ve görüntü içerikli iletiler bu kapsamdadır.

Bu konuda bir hazırlık yaptık sizin için. Firmamıza ait olan 3172 (3 Operatör) kısa numarasını firmanıza ait bir KEYWORD ile kullanabilirsiniz.

Ticari elektronik ileti hangi iletişim kanalı ile gönderildiyse RET bildirimi de kolay ve ÜCRETSİZ bir şekilde olmak üzere aynı iletişim kanalı ile sağlanmalı

ve mevcut mevzuata göre SMS gönderdiğinizde mesaj metni içinde bir servis numarasına (3172) SMS atarak abone RET hakkını kullanabilmelidir.

İletilerde gönderenin telefon numarası, kısa mesaj numarası ve elektronik posta adresi gibi en az bir iletişim bilgisinin bulunması gereklidir.

+90 216 657 0 844 info@asistiletisim.com.tr